За два дена за 50% зголемен бројот на заразени во Прилеп, се бараат поригорозни мерки за заштита


Во последните два дена за 50 отсто се зголеми бројот на заразените од коронавирусот во Прилеп. Локалните власти од Владата бараат многу поригорозни мерки и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина маж на 66 годишна возраст, што е трет смртен случај како последица на коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани 10 новозаразени со што вкупниот број на инфицирани лица во Прилеп е 85, информираат од прилепската локална самоуправа. Во самоизолација ...
| | веќе видена | слични

Армијата на Република Северна Македонија денеска во Прилеп беше и ќе биде ангажирана пред банките и маркетите со цел да се искористи нејзиниот авторитет да се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Армијата излезе на улиците во Прилеп. Уште од раните утрински часови војниците се распоредија пред сите поголеми маркети и експозитурите на банките за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Прилеп војската прави ред пред банки, продавници, институции. Откако голем број на жителите не ги почитуваа мерките, локалниот градоначалник реши да повика ...
| | веќе видена | слични

Вклучувањето на армијата за воспоставување на ред во Прилеп е на барање на градоначалникот Илија Јованоски, поради драматично ширење на заразата со коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Припадниците на македонската Армија од денес наутро се на улиците од Прилеп, каде се распоредија пред сите поголеми маркети и експозитурите на банките за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 237 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 364 | | | веќе видена

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За два дена за 50% зголемен бројот на заразени во Прилеп, се бараат поригорозни мерки за заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: