Кацин: Следната недела ќе биде појасно како ќе се развива епидемијата во Словенија

Додека соседна Австрија објави дека кон крајот на април ќе почне со постепено отворање на продавниците и училиштата, словенечката Влада смета дека дури ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Словенија се потврдени само осум новозаразени со коронавирусот, со што продолжува трендот на мал број инфицирани, јави дописникот на МИА од Љубљана. Од сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерот за внатрешни работи Луцијана Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигеднските празници добро се однесувал, дека бројот на оние ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на строги мерки не значи дека бројот на заразени забрзано ќе се намалува. Македонија треба да го следи примерот на Чешка која добро се справува со ...
| | веќе видена | слични

Во Италија за 20 дена ќе се премина на фтората фаза кон излез од моменталните блокади, а со цел постепено враќање кон работните активности во земјата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Луцианс Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигденските празници добро се однесувал, дека бројот на оние кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 595 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 354 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 310 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кацин: Следната недела ќе биде појасно како ќе се развива епидемијата во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: