„Дојче Банк“ очекува британската економија да се намали за 6,5% во 2020 година

Бруто домашниот производ на Велика Британија се очекува да се намали за 6,5% во 2020 година, соопшти „Дојче банка“. Според студијата на германската банка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

од влијание на пандемијата на новиот коронавирус, глобалната економија во 2020 година ќе ја доживее најлошата година од Големата депресија во 1930-тите години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
4 копии

Народната банка очекува поголемо отстапување на нејзините октомвриска проекции за растот на економијата, како резултат на појавата на коронавирусот, кој како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денес се одржа седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка (КОМП) на која беше одлучено да се намали износот на благајничките ...
| | веќе видена | слични

Институтот за економски истражувања при Бугарската академија на науките (БАН) изработи три сценарија за макроекономските последици во земјата поради ...
| | веќе видена | слични

Народната банка го намали износот на благајничките записи кои банките можат да ги запишат кај централната банка, со цел, со ослободените средства да се ...
| | веќе видена | слични

На аукцијата којшто ќе се одржи на 15 април 2020 година понудата на благајнички записи ќе се намали за 8 милијаеди денари (околу 130 милиони евра) во однос на ...
| | веќе видена | слични

Датумот за почеток на пристапните преговори со ЕУ и членството во НАТО се добар сигнал за инвеститорите – бизнис климата значајно ќе се промени во позитивна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дојче Банк“ очекува британската економија да се намали за 6,5% во 2020 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: