Османи: Масовното тестирање не е прашање на ресурси, туку на стратегија

2 копии

Масовноста на тестирање за коронавирусот не е прашање на недостиг на ресурси, туку прашање на стратегија која мора да е научно и емпириски заснована и да доаѓа ...
| | веќе видена | слични

Со вкупно 223 надзори, Државниот санитарен и здравствен инспекторат направил темелна ревизија во јавни и приватни здравствени установи. Инспекторите ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат констатирал недостатоци во спроведеното лекување и постапката на транспорт на 78-годишниот велешанец, кој почина ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од епидемијата на коронавирусот, заклучоците на лекарите и експертите беа дека коронавирусот ги напаѓа постарите лица и дека тие најмногу страдаат ...
| | веќе видена | слични

Веста дека од коронавирус починал 40-годишен пациент кој нема никакви други заболувања, па дури и не примал никаков антибиотик од 2017 година, ја вознемири ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дражавниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ), во периодот од 2 до 5 април, спроведе 66 вонредни инспекциски надзори во здравствените институции низ ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Ирина Бухова, апелира до сите граѓани да им веруваат на медицинските лица. Според неа, досега се ...
| | веќе видена | слични

При што констатира дека воглавно се почитуваат мерките од областа на преземање на лична здравствена заштита на здравствените работници, информира директорката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 179 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 202 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 120 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Масовното тестирање не е прашање на ресурси, туку на стратегија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: