ВМРО-ДПМНЕ најавува ревизија на користењето на новото име на банкнотата од 500 денари

Измените на банкнотите на 10 и 500 денари кои Народната банка ги направи со одлука донесена на 30 март, а објавена во Службен весник на 3 април биле технички, ...
| | веќе видена | слични

Шведска стана земја со најмалку пари во светот со само еден процент од своите плаќања во монети и банкноти. Додека некои од граѓаните прифатија да вметнат ...
| | веќе видена | слични

Народната банка на Кина на 3 април одржа телеконференција на која една од главните точки била развој на дигитална валута на централната банка или CBDC. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 261 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 189 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ најавува ревизија на користењето на новото име на банкнотата од 500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: