ВМРО-ДПМНЕ најавува ревизија на користењето на новото име на банкнотата од 500 денари

Измените на банкнотите на 10 и 500 денари кои Народната банка ги направи со одлука донесена на 30 март, а објавена во Службен весник на 3 април биле технички, ...
| | веќе видена | слични

Шведска стана земја со најмалку пари во светот со само еден процент од своите плаќања во монети и банкноти. Додека некои од граѓаните прифатија да вметнат ...
| | веќе видена | слични

Народната банка на Кина на 3 април одржа телеконференција на која една од главните точки била развој на дигитална валута на централната банка или CBDC. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 830 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 508 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ најавува ревизија на користењето на новото име на банкнотата од 500 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: