Средба Заев-Сијарто-Лидерот на СДСМ изрази благодарност за помошта од Унгарија


Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтерберг денеска најави дека утре ќе биде одржана видео конференција на министрите за одбрана на земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, остварил телефонски разговор со претседателот на Република Албанија, Илир Мета. За време на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, денеска телефонски разговарал со претседателот на Албанија, Илир Мета и размениле информации за актуелните состојби во двете ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Албанија, Илир Мета. За ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Премиерот Оливер Спасовски денеска имаше средба со амбасадорот на Чешката Република во нашата земја, Мирослав Томан, на која лично и во име на Владата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 286 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Заев-Сијарто-Лидерот на СДСМ изрази благодарност за помошта од Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: