Чеферин го уверува Ливерпул: Нема да ве оставиме без титула!


3 копии

Мислењата на јавноста во Англија за тоа дали да продолжи сезоната се поделени, едни сметаат дека истата мора да продолжи, додека други се на став дека таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стадионот „Лужники“ во Москва е подготвен да и помогне на УЕФА и да биде место каде би се играле натпревари од Европското првенство во фудбал во 2021 година, ...
| | веќе видена | слични

УЕФА и членовите бараат безболен начин за завршницата во Лигата на шампиони и Лига Европа.Ако им се верува на шпанските медиуми, решението е најдено, станува ...
| | веќе видена | слични

УЕФА и Европската клупска асоцијација сакаат да направат план за финалето на Лигата на шампионите и Европската лига на секој можен начин. Решението, барем ...
| | веќе видена | слични

Одржан е состанок помеѓу УЕФА и Асоцијацијата на европските клубови, тврдат шпанските медиуми. На овој состанок договорено е националните шампионати да завршат ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот на Оклахома, Крис Пол, кој истовремено е и претседател на синдикатот на играчи, рече дека безбедноста е врвен приоритет во контекст на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 669 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 184 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чеферин го уверува Ливерпул: Нема да ве оставиме без титула!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: