Пуштен во употреба првиот кол центар за поддршка на бизнисот и граѓаните

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

1.579 граѓани се јавиле во текот на изминатата недела во владиниот кол-центар на телефонскиот број 02/324-8040, а најчестите прашања се однесувале за ...
| | веќе видена | слични

Владата на република Северна Македонија секојдневно носи мерки, препораки, заклучоци и уредби се со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, да се санираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите хуманитарни организации, фирми и граѓани поединци своите донации кон јавните установи и ранливи категории на граѓани да ги вршат исклучиво во координација ...
| | веќе видена | слични

Останато

Епидемијата е под контрола, сите новозаразени се со лесна клиничка слика, изјави попладнево Венко Филипче, министерот за здравство.Точно се знаат контактите и ...
сите 598 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 221 | | | веќе видена

Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
сите 387 | | | веќе видена

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече ...
сите 168 | | | веќе видена

Состаноците и партиските активности се одржуваат согласно сите мерки за заштита, соопштија од СДСМ, откако нивни членови објавија дека се позитивни на ...
сите 188 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пуштен во употреба првиот кол центар за поддршка на бизнисот и граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: