Без вода утре делови од бул „Србија` и улиците „Топаанска` и „Војдан Чернодрински`

2 копии
3 копии

Поради уличен дефект ул.3 с Батинце. бб прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с.Батинце од 18:20 часот до завршување на дефектот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Без вода денеска од 9:30 се корисниците од село Батинци во Општина Студеничани. Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е заради остранување уличен дефект ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Македонија не спаѓа во нив, јави дописничката на МИА од ...
сите 283 | | | веќе видена

Одзивот на гласањето на 15 јули можеби нема да биде како на претходни избори кога се движел над 65 проценти, но ќе биде доволен за да бидат кредибилни ...
сите 540 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 181 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 138 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода утре делови од бул „Србија` и улиците „Топаанска` и „Војдан Чернодрински`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: