Еве што се купува во Европа за време на пандемијата

5 копии

Русите во последните неколку недели, откако изби пандемијата на коронавирусот, ја зголемија потрошувачката на алкохолни пијалаци, пишува Reuters. Во последната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Руските продавници забележале зголемено купување на алкохолни пијалоци во последните неколку недели, пред сè на вотката, вискито и пивото. Во последната недела ...
| | веќе видена | слични

Во последните седмици продажбата на алкохолни пијалаци во Русија била значително зголемена – на пивото за 25 отсто, на вотката за 31, а на вискито дури за 47 ...
| | веќе видена | слични

Дебатата за алкохолот и пандемијата од коронавирусот навистина се заострува – главното прашање е може ли чашка вино на крајот од работниот ден да го ублажи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните мора во целост да ги почитуваат мерките и препораките на Министерството за здравство за заштита од коронавирусот, покрај олабавувањето на ...
сите 538 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 492 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 100 | | | веќе видена

Над 120.000 граѓани кои имале кредити во НЛБ Банка ја прифатиле понудата да не ги враќаат кредитните рати во период од шест месеци согласно понудата на ...
сите 260 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве што се купува во Европа за време на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: