Нови 24 случаи на коронавирус во Словенија

7 копии

[photo] Во Србија во изминативе 24 часа тестирани се 2646 лица, од кои досега се евидентирни најмногу позитивни случаи, 424 лица, од кои само во Геронтолошиот ...
| | веќе видена | слични

Ердоган го објави ова по седницата на кабинетот. Минатиот викенд, полицискиот час траеше од полноќ во петокот до полноќ во неделата, опфаќајќи 31 град, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на потврдени случаи со Ковид-19 во Бугарија порасна на 675 откако денес се пријавени шест нови случаи.Четири нови случаи се пријавени во софиската ...
| | веќе видена | слични

Во регионот најмногу заразени со коронавирус, во однос на борјот на население, се регистрирани во Словенија, на второ место е Србија, а на трето Црна Гора.Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
повеќе

Останато

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на ...
сите 315 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 381 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 67 | | | веќе видена

Во јуни имаше заболени колку сите месеци претходно. Заев и Филипче наместо да покажат грижа за здравството, тераат митинзи и снимаат спотови, велат од ...
сите 139 | | | веќе видена

Менчестер Сити – Ливерпул дефинитивно е најинтересниот дуел денеска. Иако Ливерпул е новиот шампион на Англија, Сити дефинитивно ќе заврши како втор, овој меч ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 24 случаи на коронавирус во Словенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: