#ОстаниДома и управувај со бизнисот преку интернет

Пролетниот семестар 2019/2020 почна како настава во училница, поддржана од LMS систем.Професорите и студентите на УАКСвеќе години наназад користат Moodle и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел олеснување на комуникацијата, во периодов најупотребувана апликација стана Zoom.Илон Маск , поради загриженост дека апликацијата ја нарушува приватноста ...
| | веќе видена | слични

Сингапур го суспендираше користењето на видео-конференциската програма „Зум“ (Zoom) од страна на наставниците откако се појавиле „многу сериозни инциденти“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германското министерство за надворешни работи издаде денеска упатство до своите вработени на службените мобилни телефони да не ја инсталираат апликацијата Zoom ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 291 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 178 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 120 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 158 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#ОстаниДома и управувај со бизнисот преку интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: