Мицкоски: Има многу спорни уредби со сила на закон кои се носат во вонредна состојба


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изрази благодарност до Унгарија и до унгарскиот народ затоа што, како што рече, демонстрира хуманост и споделува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за само 4 дена обезбеди две големи донации за заштита на здравствените работници од две земји членки на ...
| | веќе видена | слични

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петер Сијарто, министер за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, денес е во посета на Република Македонија. -Причината што сум тука денес е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелните прашања поврзани со пандемијата со коронавирусот и мислења и искуства во справувањето со оваа појава беа тема на денешната средба на претседателот ...
| | веќе видена | слични

Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто истакна дека помошта за Македонија можат да си ја дозволат бидејќи поврзувањето меѓу Кина и Унгарија оди многу ...
| | веќе видена | слични

Министерството на надворешни работи со најавата за посетата на шефот на унгарската дипломатија направи груба манипулација наведувајќи дека тој доаѓа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 590 | | | веќе видена

Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток ...
сите 802 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Има многу спорни уредби со сила на закон кои се носат во вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: