СДСМ: Мицкоски не ги почитува мерките и задолженијата за спречување на коронавирусот (ВИДЕО)


„Државата, сите институции се силно посветени на справување со здравствените и економски последици од коронавирусот. Само Христијан Мицкоски е посветен на ...
| | веќе видена | слични

И во време на сериозна здравствена криза ВМРО-ДПМНЕ со лажни вести и манипулации очајно се обидува да профитира на грбот на граѓаните И во ова време на ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија е во колапс, а владата на СДСМ не презема ништо.           Неспособната влада на СДСМ со „помошта“ која ја нуди на стопанството е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економските мерки што ги спроведува Владата предводена од СДСМ за побрзо и полесно надминување на економските последици од коронавирусот, се добро оценети и од ...
| | веќе видена | слични

Големиот пакет економски мерки на државата, кој обезбедува конкретна и навремена помош за над 35.000 компании и спасува 250.000 работни места веќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неспособната влада на СДСМ планира да зема од сиромашните за да го покрива нивното расипништво. На СДСМ не им е доволно што ги оставија граѓаните и компаниите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе се реализира големиот пакет економски мерки што има за цел поефикасно справување со последиците врз економијата предизвикани од глобалната пандемија од ...
| | веќе видена | слични

Преку мерки на конкретна и навремена помош, државата спасува 250.000 работни места и им помага на над 35.000 компании. Сите фирми погодени од кризата, поточно ...
| | веќе видена | слични

Владата повторно планира да зема од сиромашните за да го покрива расипништвото и неспособноста на функционерите на Зоран Заев, сметаат од ВМРО ДПМНЕ. На СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство Венко Филипче не даде конкретен одговор на прашањето дали трудниците треба или не да се вратат на работните места од 1 јуни. Според ...
сите 324 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 232 | | | веќе видена

Скринингот што го спроведуваат здравствените власти, а се однесува на вработените во градинките и во установите за згрижување стари лица покажа дека има еден ...
сите 364 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски не ги почитува мерките и задолженијата за спречување на коронавирусот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: