Мицкоски за новите банкноти: Никој тоа не го бара од нас

2 копии

Го охрабрувам Уставниот суд да реагира на вирусот на неуставноста, давајќи и уставноправна лекција на семоќната (НЕ)ПРЕОДНА Влада, иницирајќи постапка за ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова бара Уставниот суд да не се однесува како да е невладина организација која има функција да врши мониторинг туку да ја ...
| | веќе видена | слични

Некако незабележано и со соопштение од неколку реда помина информацијата од Уставниот суд дека се разгледува на иницијативата за оценување на уставноста и ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд на Република Северна Македонија, денес одржа седница на која единствена точка на дневниот ред беше разгледувањето на иницијативата за оценување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распуштање на Собранието на Република Македонија денеска се најде пред Уставните судии, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски нема да ја продолжи тековната вонредна состојба која истекува на 16 април, туку ќе прогласи нова вонредна состојба од 17 април. ...
| | веќе видена | слични

Измените на банкнотите на 10 и 500 денари кои Народната банка ги направи со одлука донесена на 30 март, а објавена во Службен весник на 3 април биле технички, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои работи едноставно ја поминуваат границата на рубиконот и не можам да ги разберам. Ќе дојде ново парламентарно мнозинство и ќе ги реотвори сите овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Скопје и денеска кривата оди во нагорна линија, дознава Фактор. Според последните информации во главниот град има најголем број новозаразени со ...
сите 419 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 491 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 682 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 178 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 160 | | | веќе видена

Православните христијани овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата и да им оддадат почит на покојните. Забраната е ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски за новите банкноти: Никој тоа не го бара од нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: