Словенија подготвува втор Закон за поддршка на економијата погодена од епидемијата

Словенечката Влада седнува на заедничка маса со Федерацијата на независни синдикати со цел да ги слушне нивните предлози за составувањето на новиот Закон за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На аеродромот Брник крај Љубљана утрово слета транспортен авион на компанија „Сичуан Ерлајнс“, со кој пристигна и голема пратка заштитна и медицинска опрема, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради епидемијата на коронавирусот и ограничувањето на движењето над 10.000 вработени во туризмот во приморските градови во Словенија останаа без работа, ...
| | веќе видена | слични

[photo] Словенечката полиција предупреди дека за време на претстојниот викенд и Велигденски празници, засилено ќе контролира дали граѓаните ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалиционите партнер на Јанез Јанша се оградија од содржината на писмото, кое Влада го испрати до Советот на Европа како одговор на критиките за притисок врз ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на вработените во трговијата на Словенија, бара кризниот додаток за најзагрозените работници во нивната дејност да се зголеми на 500 евра месечно, ...
| | веќе видена | слични

Словенечката Влада предводена од Јанез Јанша, како одговор на критиките за притисок врз новинарите и медиумите испрати писмо до Советот на Европа во кое пишува ...
| | веќе видена | слични

Заводот за здравствена заштита на Словенија (ЗЗЗС) објави дека поради последните случувања со пандемијата на коронавирусот, очекуваат годинава во здравствената ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша најави дека веќе следната недела, односно од вторник, ќе почнат со постепено укинување на ограничувањата воведени со цел да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во седум канцелари на омбудсманот ќе функционират телефонски линии за пријавување на повреди на избирачките права утре на денот на одржувањето на предвремените ...
сите 703 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 379 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија подготвува втор Закон за поддршка на економијата погодена од епидемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: