Додека во останатите земји се вршат огромен број тестирања, кај нас бројката е загрижувачка и секојдневно расте бројот на заболени


Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како земја која нема ниту еден смртен случај, а бројот на заразените од коронавирус се движи околу 200, Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО и може да им служи ...
| | веќе видена | слични

Виетнам ги доби сите пофалби од СЗО, поради тоа што во земјата досега нема ниту еден смртен случај, па затоа и може да служи како пример на другите држави ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Светската здравствена организација го пофали Виетнам бидејќи во оваа држава со 95 милиони жители нема ниту еден смртен случај од корона вирусот. Од СЗО велат ...
| | веќе видена | слични

Иако граничи со Кина, Виетнам со благовремени и одлучни мерки, како масовно тестирање, строг карантин и општествено единство, засега ја избегнува состојбата во ...
| | веќе видена | слични

Откако се излечија сите 11 лица заразени со коронавирус, сега на Гренланд нема ниту еден позитивен. Во моментов тоа е единственото место во светот каде имало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека во останатите земји се вршат огромен број тестирања, кај нас бројката е загрижувачка и секојдневно расте бројот на заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: