Три лица починати ноќеска од коронавирусот - ДВАЈЦА СЕ ОД КОЧАНИ, ЕДНО ЛИЦЕ ОД ТЕТОВО

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
| | веќе видена | слични

Од денеска фабриките и продавниците во Словенија се отворени, по повеќенеделната забрана за работа поради коронавирусот. Се отвораат неколку поголеми фабрики, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 10.000 работници во словенечки компании, трговијата и услужниот сектор, од утре продолжуваат со работа, по повеќенеделната забрана поради епидемијата. Од ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот министер за здравство Рудолф Ансшобер изјави дека земјата утре влегува во втора, одлучувачка фаза од борбата против новиот коронавирус и ги повика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 832 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 399 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на полициска интервенција, е ужасен и ...
сите 200 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три лица починати ноќеска од коронавирусот - ДВАЈЦА СЕ ОД КОЧАНИ, ЕДНО ЛИЦЕ ОД ТЕТОВО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: