Во Америка почнува првата голема студија за ефективноста на ХИДРОКСИХЛОРОКИН против Ковид-19


Американскиот потпретседател Мајк Пенс кажа на синоќешниот брифинг во Белата куќа дека антималарикот хидроксихолорокин ќе биде користен во студија со 3.000 ...
| | веќе видена | слични

По посетата на францускиот претседател Емануел Макрон кај докторот Дидие Раул, микробиологот кој работи на комбинација од лекови кои би можеле да бидат корисни ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот француски доктор Дидие Раул, кој е најголем пропонент на лекувањето на КОВИД-19 со антималарикот хидроксихлорокин и азитромицин (Сумамед н.з.), ...
| | веќе видена | слични

Во Франција, скоро 91,7 пациенти успешно се опоравиле од терапија со хидроксихлороквин. Според локалните медиуми, лекот бил користен за лекување на 1.061 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Шефот на француската државата, Емануел Макрон, денеска беше во ненајавена посета на Марсеј, кај професорот Дидие Раул кој се залага за третман со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пандемијата со Ковид-19 трае со месеци, а во Македонија во јуни беше забележан значаен пик на бројот на заболени, но и на бројот на смртни случаи. Само во овој ...
сите 158 | | | веќе видена

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 263 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и луѓе кои имаат план, визија, ...
сите 345 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 88 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Америка почнува првата голема студија за ефективноста на ХИДРОКСИХЛОРОКИН против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: