СДСМ: Владата спроведува мерки од 200 милиони евра за зачувување на секое работно место


Владиниот пакет на економски мерки вреден 200 милиони евра со цел ублажување на економскиот удар предизвикан од коронакризата, е утврден врз основа на сериозни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ескалира здравствената и економската криза во Република Македонија. Неспособноста на Зоран Заев и неговите соработници ја зема својата цена. Секојдневно се ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно се зголемува бројот на починати и заболени, а масовно тестирање нема. Расне бројот на инфицирани доктори, а заштитна опрема нема. СДСМ не враќа 30 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економските мерки што ги спроведува Владата предводена од СДСМ за побрзо и полесно надминување на економските последици од коронавирусот, се добро оценети и од ...
| | веќе видена | слични

Големиот пакет економски мерки на државата, кој обезбедува конкретна и навремена помош за над 35.000 компании и спасува 250.000 работни места веќе се ...
| | веќе видена | слични

Ескалира здравствената и економската криза во Република Македонија, а неспособноста на Зоран Заев и неговите соработници ја зема својата цена, реагира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неспособната влада на СДСМ планира да зема од сиромашните за да го покрива нивното расипништво. На СДСМ не им е доволно што ги оставија граѓаните и компаниите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе се реализира големиот пакет економски мерки што има за цел поефикасно справување со последиците врз економијата предизвикани од глобалната пандемија од ...
| | веќе видена | слични

Преку мерки на конкретна и навремена помош, државата спасува 250.000 работни места и им помага на над 35.000 компании. Сите фирми погодени од кризата, поточно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 707 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостувајќи во ХРТ, каде што зборуваше за состојбата со коронавирусот, истакна дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Владата спроведува мерки од 200 милиони евра за зачувување на секое работно место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: