ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА - ова на Србите им го советуваат кинеските лекари


Голем број српски државјани не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, тврди членот од тимот на кинеските експерти за борба против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Вчера 17 лица починале од коронавирус во таа земја, додека денес овој број е уште помал - 12 лица. Ова е голем пад на бројот на мртви од претходните денови, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Луцијана Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигеднските празници добро се однесувал, дека бројот на оние ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е една од најтешко погодените држави од коронавирусот со повеќе од 165.000 потврдени случаи и 17.000 смртни случаи Шпанија од денеска олеснува дел од ...
| | веќе видена | слични

Јапонските научници процениле, според состојбата на епидемиолошкиот статус одреден кај 565 државјани евакуирани од Вухан, дека во секоја популација на заразени ...
| | веќе видена | слични

Во Италија за 20 дена ќе се премина на фтората фаза кон излез од моменталните блокади, а со цел постепено враќање кон работните активности во земјата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Луцианс Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигденските празници добро се однесувал, дека бројот на оние кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од компаниите во Шпанија од денеска продолжуваат со работа, додека земјата почнува да ги олеснува рестрикциите по двонеделно целосно затворање на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА - ова на Србите им го советуваат кинеските лекари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: