ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА - ова на Србите им го советуваат кинеските лекари


Голем број српски државјани не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, тврди членот од тимот на кинеските експерти за борба против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Шведска во последните два дена регистриран е најмал број на смртни случаи како последица од новиот коронавирус. Од последици од Ковид-19 во Шведска вчера ...
| | веќе видена | слични

Вчера 17 лица починале од коронавирус во таа земја, додека денес овој број е уште помал - 12 лица. Ова е голем пад на бројот на мртви од претходните денови, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Луцијана Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигеднските празници добро се однесувал, дека бројот на оние ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанија е една од најтешко погодените држави од коронавирусот со повеќе од 165.000 потврдени случаи и 17.000 смртни случаи Шпанија од денеска олеснува дел од ...
| | веќе видена | слични

Јапонските научници процениле, според состојбата на епидемиолошкиот статус одреден кај 565 државјани евакуирани од Вухан, дека во секоја популација на заразени ...
| | веќе видена | слични

Во Италија за 20 дена ќе се премина на фтората фаза кон излез од моменталните блокади, а со цел постепено враќање кон работните активности во земјата. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Луцианс Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигденските празници добро се однесувал, дека бројот на оние кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шпанија, која е една од најлошо погодените земји со пандемијата на коронавирусот, почнува со попуштање на рестриктивните мерки, кои ја доведоа економијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Мишовски е студент на Медицинскиот факултет во Штип. Тој е еден од 80-те волонтери од универзитетот „Гоце Делчев“ кои освен на пунктот во Штип помагаат ...
сите 496 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 632 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија во денешниот воздушен напад уништи 13-катна зграда, во која се сместени канцелариите на катарската телевизија Ал Џезира и американската ...
сите 302 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 24 ЧАСА - ова на Србите им го советуваат кинеските лекари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: