Кинески експерти во Србија: Доколку граѓаните се однесуваат неодговорно, да се воведе 24 часовен полициски час

Голем број од граѓаните во Србија не носат заштитни маски, а на улиците има премногу луѓе, изјавија членовите на кинескиот експертски тим кој се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ проговори за здравствената состојба на синот Данило кој заболе од корона вирусот. Тој вели дека мора подеднакво да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска истакна дека вонредната состојба во Србија веројатно ќе биде укината кон крајот на април или во мај, но нагласи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По одлуката на владата прес конференциите на кризниот штаб да се одржуваат без присуство на новинари, во Србија се разви полемика околу поводот за нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Прашањето дали српскиот претседател, Александар Вучиќ треба да се тестира за коронавирус откако неговиот син испадна позитивен, беше причина за префрлања меѓу ...
| | веќе видена | слични

Додека Вучиќ му се „заблагодарува“ на ДВ што се грижи за неговото здравје, остана нејасно зошто не е во изолација поради тоа што син му е заразен со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска истакна дека се надева оти вонредната состојба ќе биде укината до крајот на овој месец. -Едвај го чекам денот и ...
| | веќе видена | слични

Српски новинари влегоа во расправија за тоа дали нивниот претседател Александар Вучиќ треба да се тестира откако неговиот син се покажа дека е позитивен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Две седмици велешани за да бидат вакцинирани против Ковид-19 патуваа до Кавадарци. Тие реагираа на ова, по што Владата одлучи и Велес да добие пункт за масовна ...
сите 526 | | | веќе видена

Сумирајќи ја дводневната посета на Брисел, каде што се состана со највисоките претставници на европската администрација, премиерот Зоран Заев, рече дека ...
сите 444 | | | веќе видена

Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја алармираа јавноста и му пишаа ургентно писмо на шефот на ...
сите 89 | | | веќе видена

Следната недела се очекува да биде објавен повик и за поддршка на фитнес центрите и други објекти кои биле принудно затворени поради пандемијата, рече ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинески експерти во Србија: Доколку граѓаните се однесуваат неодговорно, да се воведе 24 часовен полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: