НБ: Измените на парите се однесуваат на техничките димензии

Го охрабрувам Уставниот суд да реагира на вирусот на неуставноста, давајќи и уставноправна лекција на семоќната (НЕ)ПРЕОДНА Влада, иницирајќи постапка за ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова бара Уставниот суд да не се однесува како да е невладина организација која има функција да врши мониторинг туку да ја ...
| | веќе видена | слични

Некако незабележано и со соопштение од неколку реда помина информацијата од Уставниот суд дека се разгледува на иницијативата за оценување на уставноста и ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд на Република Северна Македонија, денес одржа седница на која единствена точка на дневниот ред беше разгледувањето на иницијативата за оценување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распуштање на Собранието на Република Македонија денеска се најде пред Уставните судии, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски нема да ја продолжи тековната вонредна состојба која истекува на 16 април, туку ќе прогласи нова вонредна состојба од 17 април. ...
| | веќе видена | слични

Измените на банкнотите на 10 и 500 денари кои Народната банка ги направи со одлука донесена на 30 март, а објавена во Службен весник на 3 април биле технички, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои работи едноставно ја поминуваат границата на рубиконот и не можам да ги разберам. Ќе дојде ново парламентарно мнозинство и ќе ги реотвори сите овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навистина не можам да разберам наместо да се занимаваме со она што е најважно, а тоа е справување со пандемијата и борабата за животите на нашите граѓани, ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 273 | | | веќе видена

„Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ. Денес повторно ...
сите 189 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: Измените на парите се однесуваат на техничките димензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: