НБ: Измените на парите се однесуваат на техничките димензии

Го охрабрувам Уставниот суд да реагира на вирусот на неуставноста, давајќи и уставноправна лекција на семоќната (НЕ)ПРЕОДНА Влада, иницирајќи постапка за ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова бара Уставниот суд да не се однесува како да е невладина организација која има функција да врши мониторинг туку да ја ...
| | веќе видена | слични

Некако незабележано и со соопштение од неколку реда помина информацијата од Уставниот суд дека се разгледува на иницијативата за оценување на уставноста и ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд на Република Северна Македонија, денес одржа седница на која единствена точка на дневниот ред беше разгледувањето на иницијативата за оценување ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распуштање на Собранието на Република Македонија денеска се најде пред Уставните судии, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски нема да ја продолжи тековната вонредна состојба која истекува на 16 април, туку ќе прогласи нова вонредна состојба од 17 април. ...
| | веќе видена | слични

Измените на банкнотите на 10 и 500 денари кои Народната банка ги направи со одлука донесена на 30 март, а објавена во Службен весник на 3 април биле технички, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои работи едноставно ја поминуваат границата на рубиконот и не можам да ги разберам. Ќе дојде ново парламентарно мнозинство и ќе ги реотвори сите овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навистина не можам да разберам наместо да се занимаваме со она што е најважно, а тоа е справување со пандемијата и борабата за животите на нашите граѓани, ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партијата на Зоран Заев обзнани како и со кого ќе преговара за новото парламентарно мнозинство и влада, и какви услови ќе постави со новите партнери. „СДСМ ...
сите 438 | | | веќе видена

Нови 75 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 830 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и пет смртни случаи, а ...
сите 840 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: Измените на парите се однесуваат на техничките димензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: