Денес ќе се одлучува за карантин за струшките села


Се укинува кризната состојба за двете општини во Западна Македонија, Дебар и Центар Жупа. Во овој дел од Македонија веќе 10 дена нема нови дијагностицирани со ...
| | веќе видена | слични

На тетовското подрачје изминативе 24 часа има четири лица заболени од КОВИД -19. Кризниот штаб од Тетово денеска уште еднаш ја повтори потребата од почитување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Дебар и во изминатото деноноќие нема новодијагностицирани со Ковид-19, со што позитивен случај не е регистриран веќе десетти ден. Последните два случаја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во општина Тетово има 19 од вкупно 37-те случаи на лица заболени од коронавирус во регионот, објави денеска Кризниот штаб на општина Тетово. Во Боговиње има 7, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е време за хуманост, туку за спречување на заразата, му порачаа дел од охриѓани на епидемиологот од Институтот за јавно здравје, Жарко Караџовски, откако ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Минатиот викенд заврши кризната состојба на териториите на општините Дебар и Центар Жупа. На денешната седница Владата на Република Северна Македонија, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денешен ден за Дебар и Центар Жупа на сила се само мерките кои важат за територијата на целата држава, соопшти директорот на Центарот за управување и кризи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница, по предлог на Главниот координативен кризен штаб, реши да се укинат сите дополнителни мерки предвидени за територијата на споменатите две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 537 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 374 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 216 | | | веќе видена

Некои од демонстрантите во Америка протестираат против убиството на Афроамериканец од страна на полицаец, некои се разбојници, а некои се оние кои од почетокот ...
сите 71 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес ќе се одлучува за карантин за струшките села

Од:
До кого (е-маил):
Порака: