Хуманоста не трпи тривијализации

Претседателот на Македонија, Пендаровски на 18 март 2020 год. прогласи вонредна состо јба во државата по повод епидемијата предизвикана од корона вирусот. Во ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Фидановски Полицискиот час не бара од тебе да знаеш дали надвор има вирус, невреме или терористички напад – бара само да знаеш дека има полициски ...
| | веќе видена | слични

Серијал- интервјуа на НОВА со водечките македонски интелектуалци за тоа каков свет, но и каква држава не очекува по кризата со Корона вирусот: Катерина ...
| | веќе видена | слични

Серијал- интервјуа на НОВА со водечките македонски интелектуалци за тоа каков свет, но и каква држава не очекува по кризата со Корона вирусот: Горан Јанев, ...
| | веќе видена | слични

Италија, Словенија, Австрија, гласно почнаа да размислуваат дека по велигденските празници ќе намалат или целосно ќе укинат дел од мерките наметнати поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 158 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 289 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманоста не трпи тривијализации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: