Мицкоски: Сите даваме по нешто, некои даваат се. Почит за вистинските херои


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
| | веќе видена | слични

Има сограѓани пациенти кои се неодговорни и не ги даваат неопходно потребни информации за контакти ос заболени од коронавирусот, реагираше градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Огромна почит и бладорност кон медицинскиот персонал – лекарите, медицинските сестри, болничарите – тоа се хероите на нашето време. Без нив – борбата со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за јавно здравје.За време на посетата ...
| | веќе видена | слични

За време на посетата претседателот Пендаровски беше запознаен со работата на лабораторијата, во која се вршат испитувања за присуство на вирусот КОВИД-19.  ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Владата Оливер Спасовски, во телефонското вклучување во емисијата “Студио+“ на ТВ Плус Куманово, говореше за повеќе актуелни теми кои ги засегаат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 159 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Сите даваме по нешто, некои даваат се. Почит за вистинските херои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: