Како да ги замрзнете баш сите намирници – од јајца до леби и млечни производи


Забрзан стил на живот, погрешни навики, секогаш нешто ни фалеше…И одеднаш на сцена настапуваат потполно нови услови, рестрикции, опасности, чекање во долги ...
| | веќе видена | слични

Кој сака класични кнедли, ќе ги засака и овие… 100 гр гриз 100 гр брашно 350 мл вода 50 мл масло јаболка или суви сливи малку цимет суво грозје презла Загрејте ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе ставаме намирници во ладилникот или пак дел од ручекот кој ни останал, важно е да користиме проѕирна фолија. Таа спречува храната да се исуши со тоа ...
| | веќе видена | слични

Велигденските јајца се симболот на големиот празник Велигден, а боите имаат различно значење. Иако сите знаеме дека црвената која значи нов живот и плодност е ...
| | веќе видена | слични

Готвачот Бранко Попоски не мирува ни во деновите на изолација. Веќе 36 дена е дома и ужива во секој момент од денот. По разговорот, се разбира, го замолуваме ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 100 г индиски ореви 50 г овесни снегулки 3 лажици сируп од агава или друг течен засладувач прстофат сол 1 гранче ванила или ванилин шеќер 3 лажици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 301 | | | веќе видена

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 540 | | | веќе видена

Во денешното гостување на Телевизија Сител министерот за здравство рече дека во текот на наредната недела ќе се дискутира дали има потреба за дополнителни ...
сите 464 | | | веќе видена

Досега во преговорите со Република Бугарија не е разговарано бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав и нема такво барање од бугарските ...
сите 241 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 540 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да ги замрзнете баш сите намирници – од јајца до леби и млечни производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: