НЕМА НИКАКВА ПОТРЕБА ЗАШТЕДИТЕ ВО ДЕНАРИ ДА СЕ МЕНУВААТ ВО ЕВРА - НБМ гарантира, денарот е и ќе остане стабилен


Нема никаква потреба граѓаните што имаат штедни влогови во денари, нив да ги менуваат во евра, советуваат од Народна банка на Македонија. Оттаму уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти владината прес-служба, денеска на седница на Владата е донесена Уредба со законска сила за задолжување на нашата држава кај ММФ за финансиска ...
| | веќе видена | слични

Околу 176,7 милиони евра од Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Република Северна Македонија ќе ги искористи за буџетски потреби во финансирањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Народната банка го намали износот на благајничките записи кои банките можат да ги запишат кај централната банка, со цел, со ослободените средства да се ...
| | веќе видена | слични

Денес се одржа седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка (КОМП) на која беше одлучено да се намали износот на благајничките ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Народната банка очекува поголемо отстапување на нејзините октомвриска проекции за растот на економијата, како резултат на појавата на коронавирусот, кој како ...
| | веќе видена | слични

На аукцијата којшто ќе се одржи на 15 април 2020 година понудата на благајнички записи ќе се намали за 8 милијаеди денари (околу 130 милиони евра) во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 248 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 285 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Курир“ вели дека за жал, не се сомнева оти Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на се’ ...
сите 303 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 177 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи и член на ЦО на СДСМ Андреј Жерновски во денешното гостување во отвореното студио потенцираше дека зголемениот број на ...
сите 459 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА НИКАКВА ПОТРЕБА ЗАШТЕДИТЕ ВО ДЕНАРИ ДА СЕ МЕНУВААТ ВО ЕВРА - НБМ гарантира, денарот е и ќе остане стабилен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: