Филипче: 72 нови случаи на заразени од коронавирус во едно деноноќие


Уште две лица починаа,бројката на жртви се искачи на 19. Во функција се става и Градската болница „8ми Септември“. Десет отсто од заболените се здравстени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесет до триесет отсто од жителите на Дебар ќе бидат тестирани за да се открие дали стекнале имунитет на коронавирусот, извести денес министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Ќе се прави скрининг на населението во Дебар и тоа во регионите каде што досега има рестриктивни мерки. Скринингот ќе се прави со донацијата од 20 илјади ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче истакна дека со апликацијата StopKorona! се помага во спречување на ширење на коронавирусот, како и во олеснување на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на неделата ќе се стават во функција двете дополнителни лаборатирии едната во МАНУ и другата во Судска медицина. Со ова бројот на тестирања се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека во текот на неделата во функција ќе се стават две дополнителни лаборатории – лабораторијата во МАНУ и во ...
| | веќе видена | слични

Четири пациенти починаа на Инфективната клиника како последица на вирусот Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Станува збор за пациентка од Скопје ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во Скопје денеска биле примени нови 3 пациенти, со што бројката на хоспитализирани е 68, од кои осум се на механичка вентилација, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последното деноноќие во Албанија како последица од Ковид-19 починале четири лица, меѓу нив и 21-годишна девојка,што е најмладо починато лице од опасниот ...
сите 647 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 495 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 118 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 221 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 52 | | | веќе видена

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио“, со велешки ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: 72 нови случаи на заразени од коронавирус во едно деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: