Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, тестот ќе покаже дали била заразена од корона вирус


Мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска била донесена на клиниката за пулмологија, каде што и починала. Таа претходно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во Пробиштип е регистриран прв случај на лице носител на Ковид 19, информираше денеска градоначалникот на Драган Анастасов. Тој апелира граѓаните да не креваат ...
| | веќе видена | слични

Во најстроги карантински мерки, следејќи ги санитарните протокли, на кочанските гробишта беше погребан 40-годишниот кочанчанец, првата жртва на Ковид -19 во ...
| | веќе видена | слични

Уште еден нов случај на заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани, па вкупниот број лица во изминативе седум дена е 18.Полициските служби ...
| | веќе видена | слични

Под клуч, од денеска, па во следните 14 дена е администрацијата на општина Чешиново-Облешево, откако нејзиниот градоначалник Горанчо Крстев синоќа дозна дека е ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Општина Чешиново-Облешево денеска не се на работните места откако вчера официјално беше соопштено дека градоначалникот Горанчо Крстев е ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Чешиново-Облешево Горанчо Крстев е првиот функционер во Македонија кој е позитивен на коронавирусот. Тој за вели дека се чувствува добро и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 283 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп оствари средби со стопанствениците, на кои стана збор за проектите и содржината со фокус на ...
сите 547 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 155 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 160 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, тестот ќе покаже дали била заразена од корона вирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: