Силк Роуд Банка го промени работното време на експозитурата во Куманово


Силк Роуд Банка АД Скопје ги известува сите клиенти на банката физички и правни лица од Куманово дека поради новонастанатата ситуација во Куманово и одлуката ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 05.00 часот заврши 61-часовната забрана за движење на целата територија на Македонија која започна во петокот од 16.00 часот и за прв пат опфати три ...
| | веќе видена | слични

Владата вети дека ќе обезбеди превоз за здравствените работници кои за време на полицискиот час мораат да одат на работа. Но, постапија селективно, па голем ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Скопје, 10 април 2020 (Inpress) – Забраната за движење на населението денеска почнува од 16:00 часот и ќе трае до понеделник до 05:00 часот. Со ова почнува 61 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денес, во 16 часот, во Македонија на сила стапува првата целосна викенд забрана за движење на граѓаните која ќе трае цел викенд плус по неколку часа од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 153 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 409 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силк Роуд Банка го промени работното време на експозитурата во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: