Регистрирани првите два случаи на КОРОНА во Крушево


5 копии

Вицепремиерот и главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од КОВИД19, Бујар Османи и министрите за одбрана и за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот и главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од Ковид-19, Бујар Османи и министрите за одбрана и за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На почеток сме на втората фаза и очигледно бројот на заразени со коронавирусот се зголемува. Досега во Прилеп се тестирани вкупно 280 лица, а од нив се чекаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со 14 случаи на новозаболени лица, бројката на заразени од коронавирусот во Прилеп достигна 72 случаи. Од нив две третини се работоспособно население, а ...
| | веќе видена | слични

Поради зголемениот број на заразени со корона вирус во Прилеп, кој само денеска изнесува 14 лица од Општината најавуваат дека утре ќе побараат од Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После вчерашните осум, во општина Прилеп денеска се регистрирани 14 нови случаи на лица инфицирани со КОВИД-19, со што вкупната бројка се искачи на 72, а еден ...
| | веќе видена | слични

Денеска се евидентирани 14 ново заразени со што вкупниот број се искачи на 75, а еден е починат. Ако се има во предвид  дека сега  во домашен карантин се 260, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани првите два случаи на КОРОНА во Крушево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: