Протест на занаетчии: Ветувањата дека ќе бидеме помогнати паднаа во вода


Повеќе здруженија на занаетчии во земјава незадоволни од владините мерки „излегоа“ на протест, како што велат бидејќи не можат пред Владата, на социјалните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Работниците не треба да прифаќаат какво било условување од работодавачите поврзано со исплата на плата. Со вториот сет мерки за справување со економските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу е важно работниците да не потпишуваат спогодбен отказ од работа, за да можат да користат парична помош во случај на невработеност поради корона-кризата, ...
| | веќе видена | слични

Поради тешката економска состојба со корона вирусот, американската компанија „Walt Disney World“ се одлучи на еден тежок потег! Имено, компанијата веројатно ...
| | веќе видена | слични

Доколку спогодбено го раскинете договорот со компанијата, не ви следува финансиска помош. Само отпуштените како технолошки вишок ќе добијат парична помош од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Доколку работодавците не можат да ги задржат вработените поради последиците предизвикани од пандемијата со КОВИД-19, тогаш отпуштањето да биде како технолошки ...
| | веќе видена | слични

Само отпуштените работници како технолошки вишок ќе добијат финансиска помош од државата. По цел месец откако работниците се туркаа пред вратите на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Животната егзистенција на работниците повторно е на удар од страна на власта и економскиот тим на владата на СДСМ. Имено, откако работниците цел месец се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Серијата информативни видеосесии со наслов „КОВИД-19, прашања и одговори“, во чии рамки се одговараат актуелни прашања поврзани со здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција е последната земја која вториот круг од локалните избори го закажа на 28 јуни, повеќе од три месеци по првиот круг организиран среде пандемијата од ...
сите 864 | | | веќе видена

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд пред да стане планетарно познат фудбалер снимал песми на Јутјуб под името „FlowKingz“. Ѕвездата на Борусија Дортмунд заедно со ...
сите 164 | | | веќе видена

Се влошува билансот на здравствените параметри поврзани со епидемијата на корона во Македонија. За еден ден имавме 40 нови заразени од Корона и значително ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на занаетчии: Ветувањата дека ќе бидеме помогнати паднаа во вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: