Благ пораст на новозаразени со коронавирусот во Кина


3 копии

Шпанија, која е една од најлошо погодените земји со пандемијата на коронавирусот, почнува со попуштање на рестриктивните мерки, кои ја доведоа економијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените власти во Словенија објавија дека во земјата се потврдени само седум нови случаи на лица заразени со коронавирусот, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дел од компаниите во Шпанија од денеска продолжуваат со работа, додека земјата почнува да ги олеснува рестрикциите по двонеделно целосно затворање на сите ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот, според последите синоќешни податоци, достигна до 1.845.000, од кои 422.000 се излекувани, а 113.000 се починати. Во ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на март, кога состојбата во Италија со коронавирусот стана многу тешка, италијанскиот премиер Џузепе Конте воведе карантин во таа земја. Најпрво ...
| | веќе видена | слични

Во Италија во последниве 24 часа починаа 431 лице, а новозаразени има 4092. Вчера имаше 619 смртни случаи, а ден претходно 570. Италија по САД е најпогодена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопската општина Чаир и понатаму има најмногу заразени од коронавирусот. Во Чаир има 323 заразени, а потоа следат Аеродром – 162, Бутел – 146, Гази Баба – ...
сите 455 | | | веќе видена

Денеска слушаме како се договарале да се преврти трактор меѓу Дебарца и Охрид, како се договарала сообраќајка кај Кичево – актуелни носители на листи на ...
сите 552 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 523 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 296 | | | веќе видена

Во меѓувреме лидерот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за тв 24 не ја негираше автентичноста на бомбите. Според него времето е најдобар демант на ваквите ...
сите 89 | | | веќе видена

МВР поведе постапка за утврдување дисциплинска одговорност за полицискиот службеник, кој беше снимен како удира граѓанин, при вршење редовна служба.Одделот за ...
сите 167 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска беше во посета на Пехчево каде што истакна дека во изминативе три ...
сите 234 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благ пораст на новозаразени со коронавирусот во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: