Белгија ќе остане без европски натпреварувања ако не ја смени одлуката

Белгија е првата земја која реши да го прекине фудбалскиот шампионат. Титулата му припадна на Клуб Бриж. Оваа одлука наиде на осуда во УЕФА откаде на почетокот ...
| | веќе видена | слични

УЕФА испрати закана до Белгиската федерација дека белгиските клубови нема да играат во европските купови ако биде донесена најавената одлука за крај на ...
| | веќе видена | слични

Лиценцната комисија при белгискиот Фудбалски сојуз открила многу нерегуларности во работењето на Стандард Лиеж поради што одби да му издаде лиценца за настап ...
| | веќе видена | слични

Додека фудбалот е стопиран голем потрес го погоди белгискиот фудбал. Имено, белгискиот Фудбалски Сојуз откри многу нерегуларности во работењето на Стандард ...
| | веќе видена | слични

Има индиции дека АБА-лигата ќе се пришири за идната сезона, што му дава надеж на повеќекратниoт македонски шампион МЗТ Скопје дека повторно ќе игра во највисок ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на регионалната АБА лига, Ѓорѓије Павичевиќ најавува можност за проширување на прволигашката конкуренција во ова натпреварување. Како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 649 | | | веќе видена

По 66 дена, од денеска се укинува полицискиот час во земјата воведен поради коронавирусот.Владата вчера на седница донесе и одлука рестораните и кафулињата ...
сите 249 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 247 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Во вечерашното интервју на телевизија Алсат М, министерот за здравство. Венко Филипче зборувајќи за состојбата со коронавирусот оцени дека здравствениот систем ...
сите 191 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 238 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 106 | | | веќе видена

На 14 април биле дијагностицирани 26 заболени од Ковит 19. На Велигден 37 новозаболени, а само пред два дена беа дијагностицирани 40 инфицирани. Пред месец ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белгија ќе остане без европски натпреварувања ако не ја смени одлуката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: