14 прекршувања на ограничувањето на движење во Куманово , 12 приведени


Превземени се мерки и активности при што 12 лица се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци. Ограничувањето на движењето на територија на Куманово ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција посочи дека системот на ротација на медицински персолнал функционира добро, оти се ...
сите 153 | | | веќе видена

Али Ахмети во интервју за албанска телевизија Syri Tv ги коментираше политичките состојби во Македонија. Toj коментирајќи ја изјавата на Заев дека ДУИ ќе оди ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 95 | | | веќе видена

Лукаревска кажа дека Владата предводена од СДСМ во изминатите три години се обврза дека ќе гради мостови и додаде дека граѓаните не смеат да дозволат враќање ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

14 прекршувања на ограничувањето на движење во Куманово , 12 приведени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: