Пораст во бројот на новозаразени во Кина


Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека ги испитува извештаите на некои пациенти со Ковид-19 кои повторените тестови се позитивно, откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светската здравствена организација кажа дека ќе ги испита извештаите дека пациенти кои биле излекувани од КОВИД-19 повторно имале позитивен тест. Ова следува ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Јужнокорејските власти соопштија дека повеќе од 90 пациенти за кои се верувало дека закрепнале, повторно се позитивни на коронавирус.Џеонг Еун-кјонг, директор ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејските власти соопштија дека 91 пациент кои наводно биле целосно излекувани од вирусот се повторно позитивни, а експертите се обидуваат да утврдат ...
| | веќе видена | слични

Кина денес објави дека во земјата се забележани 46 нови случаи на заболени со коронавирус, додека властите се обидуваат да спречат втор бран на зараза, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пораст во бројот на новозаразени во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: