Бонтон за видео конференција од дома


3 копии

На почетокот на годината, „Инстаграм“ овозможил испраќање на директни пораки преку десктоп, но опцијата била достапна само за мал процент на корисници. ...
| | веќе видена | слични

Сингапур го суспендираше користењето на видео-конференциската програма „Зум“ (Zoom) од страна на наставниците откако се појавиле „многу сериозни инциденти“ во ...
| | веќе видена | слични

Германското министерство за надворешни работи издаде денеска упатство до своите вработени на службените мобилни телефони да не ја инсталираат апликацијата Zoom ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 167 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бонтон за видео конференција од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: