Лекар од Прилеп позитивен на корона, Гентерм од понеделник ги затвара погоните


Еден лекар од Инфективното одделение во прилепската општа болница е позитивен на корона вирус, а додека друг лекар од истото одделение се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со вчера има 828 случаи со коронавирус, што е стапка на заболување од 40,3 на 100 000 жители и во однос на Европа е се уште ниска стапката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Епидемиологот доктор Жарко Караџовски, денеска, запрашан зошто има голем број заразени меѓу медицинскиот персонал во Македонија, рече дека тоа е поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради зголемениот број на заразени со корона вирус во Прилеп, кој само денеска изнесува 14 лица од Општината најавуваат дека утре ќе побараат од Владата ...
| | веќе видена | слични

На почеток сме на втората фаза и очигледно бројот на заразени со коронавирусот се зголемува. Досега во Прилеп се тестирани вкупно 280 лица, а од нив се чекаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекар од Прилеп позитивен на корона, Гентерм од понеделник ги затвара погоните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: