Чулев: Мерката за ограничување на движењето ја прекршиле 1.322 лица


Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава ја прекршиле вкупно 1.322 лица, констатирани се 10 непочитувања на решенијата за изолација ...
| | веќе видена | слични

Главна задача на полицајците сега е да проверуваат кој се движи во време на полицискиот час, но и покрај сериозните превентивни мерки им останува и работата да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
14 копии

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 138 лица не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 121 лице, а за останатите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети полициските службеници од СВР Велес кои се ангажирани во спроведувањето на мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 596 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 398 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 143 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден од кампањата за ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Мерката за ограничување на движењето ја прекршиле 1.322 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: