МЗ: Од петмината потврдени со коронавирус во Штип, двајца се од Радовиш


Министерството за здравство, по добиената информација од Институтот за јавно здравје, соопшти дека од денеска потврдените пет случаи во Штип, по завршувањето ...
| | веќе видена | слични
20 копии
9 копии

 Министерот Венко Филипче ја објави состојбата на корона вирус во земјава до денес - во продолжение детално соопштение. Во изминатите 24 часа се регистрирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нови 68 заболени од корона вирус се регистрирани во последното деноноќие, објави Фокус од свои извори. Со тоа вкупната бројка достигна 828 заразени. Најмногу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 625 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 337 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 226 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 183 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 466 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Од петмината потврдени со коронавирус во Штип, двајца се од Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: