Русија: Во јуни тестирање на вакцина за COVID-19 на луѓе


2 копии

Избрани се првите волонтери на кои ќе се тестира руската вакцина против смртоносниот коронавирус, а испитувањата треба да започнат кон крајот на јуни. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракавиците за еднократна употреба не штитат од новиот коронавирус, туку напротив како распространувач на микроби ја зголемуваат опасноста од заразa. Во ...
| | веќе видена | слични

Мала биотек компанија од Пенсилванија планира да почне со инјектирање здрави волонтери со потенцијална Коронавирус вакцина оваа недела, откако го добија ...
| | веќе видена | слични

Поради фактот дека во светот бројот на заразени со КОВИД-19 достигнува 1,5 милиони, а веќе речиси 90. 000 луѓе починаа, побарувачката за некаков вид третман, ...
| | веќе видена | слични

Европската унија го поддржа ова истражување со 80 милиони евра. Фармацевтската компанија „CureVac“ има намера да започне со тестирање на својата вакцина против ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија CureVac сака да ги прескокне клиничките студии од фаза 3, за да се добие вакцина против коронавирус, изјави претседавачот на надзорниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за COVID-19 на луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: