Шпанија го надмина бројот на заразени во Италија од коронавирусот


2 копии

Турција пријавила повеќе од 5.000 нови случаи заразени од коронавирус, со што бројот на заболени во таа земја моментално надминува 50.000. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.725.126 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 104.878, а оздравеле 390.107 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, две жени и еден маж, на просечна возраст од 68,9 години, со што вкупниот број на ...
| | веќе видена | слични

Над 2000 починати од новиот коронавирус забележани се изминативе 24 часа во САД, а според податоците на Универзитетот Џонс Хопкинс, ова е најголем број на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 1 300 починати од корона вирусот во последните 24 часа во САД, што е најголем број во еден ден од почетокот на епидемијата во оваа земја. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Во своето видео обраќање на социјалните мрежи, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски го критикуваше однесувањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 474 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 276 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија го надмина бројот на заразени во Италија од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: