Во Скопје 13 нови случаеви, во Куманово 8, во Штип 5, вкупно 53 нови за 24 часа


Со нови 14 случаи на коронавирус, бројката на заразени во Прилеп достигна 72 случаи. „После вчерашните 8, во општина Прилеп се регистрирани 14 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

Куманово и денеска е градот со најголем број на новорегистрирани случаи со ковид-19, вкупно 18. Но, она што уште повеќе ја загрижува кумановската јавност е ...
| | веќе видена | слични

Денеска се евидентирани 14 ново заразени со што вкупниот број се искачи на 75, а еден е починат. Ако се има во предвид  дека сега  во домашен карантин се 260, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со нови регистрирани шест случаи, бројката на заболени од КОВИД-19 во Велес стигна до 30 лица. Од нив за прв пат се регистрирани и позитивни на коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје 13 нови случаеви, во Куманово 8, во Штип 5, вкупно 53 нови за 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: