1322 лица не го почитувале ограниченото движење, 10 прекршувања за изолација, 157 за самоизолација


Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме многу интензивни ...
| | веќе видена | слични
7 копии
14 копии

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 138 лица не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 121 лице, а за останатите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По најавите дека во вторник ќе пристигнат 297 наши сограѓани од Северна Италија, министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев соопшти дека дека тие ќе мора да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внтарешни работи Наќе Чулев во интерју за Радио слободна Европа (РСЕ) вели дека Комисијата за заразни болести составени од епидемиолози, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска ги посети полициските службеници од СВР Велес кои се ангажирани во спроведувањето на мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и две лица не ја почитувале забраната за движење во изминатиото деноноќие на ниво на цела држава. Приведени се 42 ица,а за другите ќе следуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 304 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1322 лица не го почитувале ограниченото движење, 10 прекршувања за изолација, 157 за самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: