Филипче: Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет


5 копии

- Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци и се работи на вакцина. До тогаш КОВИД-19 ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неколку години ќе бидат потребни за да се создаде колективен имунитет на коронавирусот во Словенија. Тоа го изјави денаска рече директорот на клиниката што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку години ќе бидат потребни за да се создаде колективен имунитет на коронавирусот во Словенија. Тоа го изјави денеска Алеш Розман, директор на клиниката ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот во нашата земја кој засега ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 269 | | | веќе видена

Иако полициски час веќе нема, сепак граѓаните мораат да носат заштитни маски. Вчера се отворија кафулињата по долго време. Денес има над 50 нови заразени со ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 210 | | | веќе видена

Продолжување на вонредната состојба бараат здравствените власти по големиот број на новозаразени со коронавирусот. Барањето стигнува само ден пред завршувањето ...
сите 429 | | | веќе видена

Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот за нивна работа.Подиумите за ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: