Kоординативен кризен штаб: Здравствените работници максимално да се заштитат и да ги почитуваат протоколите

Заштитата на медицинските работници и обезбедувањето услови за максимална заштита во нивната секојдневна работа во справувањето во пандемијата беше во фокусот ...
| | веќе видена | слични

По тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека нема доволно заштитна опрема за здравствените работници, од Министерството за здравство информираат дека има опрема и дека ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Одговорно тврдам дека ништо не недостасува, а има и доволни количини во резерва. Игор Јанушев, исто како и Мицкоски се обидува да ја изманипулира јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравтсво Венко Филипче на својот фејсбук профил објави дека генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, исто како и лидерот Христијан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство најостро ги осудува обвинувањата изнесени од страна на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ за недостаток на заштитна опрема за медицинските ...
| | веќе видена | слични

– Заради проверка на користењето на заштитната опрема од страна на Министерството за здравство беше инициран и инспекциски надзор кој е спроведен од 30 март до ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев тврди дека има недостаток од визири, ракавици и заштитни маски,а „медицинските работници во ек на пандемија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дражавниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ), во периодот од 2 до 5 април, спроведе 66 вонредни инспекциски надзори во здравствените институции низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека согласно заклучоците на Владата, Државниот санитарен и здравствен инспекторат во периодот од 30 март до до 5 април ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kоординативен кризен штаб: Здравствените работници максимално да се заштитат и да ги почитуваат протоколите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: