Уапсени неколку наркодилери во Македонија


2 копии
9 копии

Во Куманово жена била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг, додека пак во Кичено маж ги претепал сопругата и детето. „На 10.04.2020 во 10.45 часот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тројца гостиварци синоќа биле лишени од слобода и задржани во полициска станица, откако не ја прекинале бучната забава и навредувале полицајци. Од СВР Тетово ...
| | веќе видена | слични

Од СВР Тетово информираат дека синоќа (9 април) околу 20 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 562 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 200 | | | веќе видена

Рускиот заменик-министер за надворешни работи, Сергеј Вершинин, денеска разговарал со генералниот директор на израелското Министерство за надворешни работи, ...
сите 370 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени неколку наркодилери во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: