Влада: Правните и физичките лица можат за извезуваат 70 отсто од брашното, а 30 отсто да биде за домашниот пазар


Владата вечерва на седница донесе Одлука за изменување и дополнување на Одлуката за ограничување на извозот на пченица и наполица и брашно од пченица и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Владата донесе уредба со која се ставаат во мирување сите рокови и отворени повици и за Националните и за ИПАРД 2-програмата, соопштија на денешната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите сите рокови и отворени повици како за националните програми, така и за ИПАРД 2 Програмата во областа на земјоделството се одложуваат за времетраење на ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Советот за унапредување и надзор на ревизијата на Република Северна Македонија, покрај другите точки се разгледуваше и се усвои точката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја разгледа и усвои информацијата за потребата од пристапување кон и потпишување на заедничкиот договор за набавка на лекови и медицинска опрема со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на денешната седница ја донесе одлуката за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници на централната власт и меѓу фондовите во согласност со ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Министерството за економија министрите на денешната 39-та владина седница ја разгледаа и донесоа Уредбата за примена на Законот за акредитација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 574 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ и носител во ИЕ 2, Оливер Спасовски, денеска апелираше граѓаните да изберат број 3 затоа што партијата на влас, СДСМ, обезбеди сигурни ...
сите 388 | | | веќе видена

Тројца млади скопјани се тешко повредени откако со автомобил удриле во бетонска ограда и се превртеле. Несреќата се случила ноќеска на на ул.„5“ во нас.Ѓорче ...
сите 296 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Правните и физичките лица можат за извезуваат 70 отсто од брашното, а 30 отсто да биде за домашниот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: